Masz u nas konto?

Tutaj możesz zalogować się na platformę
z wykupionymi lekcjami

Plan maturalny z matematyki cz.6 - Powtórka z matmy
25339
post-template-default,single,single-post,postid-25339,single-format-standard,theme-bridge,bridge-core-2.0.6,woocommerce-no-js,,side_area_uncovered_from_content,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-product-single-tabs-on-bottom,qode-child-theme-ver-18.0.6.1553700629,qode-theme-ver-20.4,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_advanced_footer_responsive_768,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

Plan maturalny z matematyki cz.6

Sezon studniówkowy w pełni. Oprócz dobrej zabawy oznacza to również, że do matury pozostało już tylko 3 miesiące. Czeka Was teraz wytężona praca, ale warto się jeszcze trochę pomęczyć, żeby dostać się na wymarzone studia i zasłużyć na najdłuższe wakacje w życiu 🙂

Plan na luty to pozostałe zagadnienia z geometrii analitycznej, a także cała stereometria. W tym dokumencie znajdziesz szczegółowy spis zagadnień według podstawy programowej.

Jeżeli dopiero zaczynasz powtórki, to już naprawdę ostatni dzwonek. Aby było Ci łatwiej, tutaj znajdziesz poprzednie części planu działania oraz przydatne artykuły, które pomogą Ci wystartować.

PLAN DZIAŁANIA – Luty

GEOMETRIA NA PŁASZCZYŹNIE KARTEZJAŃSKIEJ
(GEOMETRIA ANALITYCZNA)

  1. Wyznaczanie współrzędnych środka odcinka.
  2. Obliczanie odległości dwóch punktów.
  3. Znajdowanie obrazów niektórych figur geometrycznych (punktu, prostej, odcinka, okręgu, trójkąta itp.) w symetrii osiowej względem osi układu współrzędnych i symetrii środkowej względem początku układu.

 

STEREOMETRIA

  1. Rozpoznawanie w graniastosłupach i ostrosłupach kątów między odcinkami (np. krawędziami, krawędziami i przekątnymi, itp.), obliczanie miar tych kątów.
  2. Rozpoznawanie w graniastosłupach i ostrosłupach kątów między odcinkami i płaszczyznami (między krawędziami i ścianami, przekątnymi i ścianami), obliczanie miar tych kątów.
  3. Rozpoznawanie w walcach i w stożkach kątów między odcinkami oraz kątów między odcinkami i płaszczyznami (np. kąt rozwarcia stożka, kąt między tworzącą a podstawą), obliczanie miar tych kątów.
  4. Rozpoznawanie w graniastosłupach i ostrosłupach kątów między ścianami.
  5. Określanie, jaką figurą jest dany przekrój prostopadłościanu płaszczyzną.
  6. Stosowanie trygonometrii do obliczeń długości odcinków, miar kątów, pól powierzchni i objętości.

W zadaniach ze stereometrii konieczna jest znajomość własności figur płaskich, w szczególności trójkątów i czworokątów. Przyda się też wiedza w zakresie trygonometrii.

Na maturze zwykle są 2 lub 3 zadania testowe oraz jedno zadanie otwarte z tego działu, z którego możesz uzyskać aż 4 lub 5 punktów. To oznacza, że dzięki dobrej znajomości stereometrii możesz zdobyć łącznie nawet 16% wszystkich punktów.


Masz zaległości i chcesz je szybko nadrobić? Nie ma problemu – udostępniłam już kilkanaście lekcji nagranych z poprzednich tematów, a co tydzień pojawia się kolejne nagranie. Każda lekcja to około 2 godziny zadań maturalnych i niezbędnej teorii. Same konkrety, bez lania wody.

> Sprawdź szczegóły lekcji nagranych

Pozdrawiam,
Asia Trzcińska

P.S. Wszystkie plany działania w formie pliku PDF, znajdziesz na naszej grupie na FB w zakładce Pliki. Aby zapisać się do grupy kliknij TUTAJ.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności. Możesz zarządzać ustawieniami plików cookies, klikając w przycisk "Ustawienia". Ustawienia Rozumiem i akceptuję